• Świętowaliśmy uroczystość uchwalenia Konstytucji 3-go maja!

• Konstytucja 3-go maja to największe osiągnięcie Sejmu Czteroletniego obradującego od października 1788 do maja 1792 roku.

"To po to dziś przypominamy karty historii, by czerpać z nich siłę i mądrość, wartości, które pozwalały Polakom przetrwać czasy rozbiorów i trudny wiek dwudziesty. To właśnie po to przypominamy wszystkim Polakom, rozproszonym po całym świecie o tych którzy żyli i działali na rzecz Ojczyzny."

Uczniowie naszej szkoły wzięli dzisiaj udział w uroczystej akademii z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go maja.

• REPREZENTACJE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW ZSP 1 NA III MIEJSCU W ZAWODACH PIŁKI SIATKOWEJ O MISTRZOSTWO PIEKAR ŚLĄSKICH

• W środę 27 kwietnia na Sali MOSiR w Kozłowej Górze odbyły się powiatowe zawody piłki
              siatkowej grupy starszej o mistrzostwo Piekar Śląskich z udziałem naszych drużyn. Pierwsi
              na parkiet wyszli chłopcy, którzy po zwycięstwie nad MSP11 i minimalnej porażce z MSP 5
              zajęli II miejsce w grupie. W meczu o III miejsce w turnieju pokonali ZSP2 – 2:0. Dziewczęta
              również zajęły II miejsce po przegranej z MSP 11 i wygranej z MSP 5. III miejsce w turnieju
              zapewniło im zwycięstwo z MSP 12 – 2:0. Skład reprezentacji dziewcząt: Patrycja Pudlik,
              Ola Tokarz, Alicja Gołąbowska, Paulina Poremska, Edyta Boroń, Weronika Gocka,
              Julia Piontek, Eliza Mioscka, Julia Jagiełło, Emilia Wojtas, Paulina Idzik, Paulina
              Nierada, Ania Sławikowska i Wiola Słobodzian. Chłopcy zagrali w składzie: Mateusz
              Młynek, Bartosz Wołczyk, Aleksander Cichy, Michał Żywica, Dawid Gniot, Jakub
              Skowronek, Miłosz Klimczok, Bartek Filipowski i Wojtek Kubica.

• Światowy Dzień Ziemi 2022

• Data 22 kwietnia od ponad 50 lat stanowi okazję do refleksji nad aktualną sytuacją naszej planety. Światowy Dzień Ziemi to również okazja do wzięcia udziału w akcjach mających na celu zwrócenie uwagi na problematykę współczesnej ochrony środowiska. Na ten dzień przypada również Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi, ustanowiony w 2009 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

Inicjatywa Światowego Dnia Ziemi została ogłoszona na konferencji UNESCO (Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Oświaty, Nauki i Kultury) w 1969 roku. Rok później zainicjowano pierwsze obchody tego święta w Stanach Zjednoczonych. 20 lat później zyskał rangę wydarzenia międzynarodowego. Obecnie jest obchodzony w ponad 190 państwach na całym świecie. Jego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwu, przedsiębiorcom i politykom na wrażliwość otaczającego nas ziemskiego ekosystemu.

Co roku myśl przewodnia poświęcona jest wybranemu zagadnieniu z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Tegoroczne hasło towarzyszące obchodom Światowego Dnia Ziemi brzmi: „Invest in Our Planet” („Zainwestuj w naszą planetę”). Organizatorzy zwracają uwagę na potrzebę podjęcia pilnych działań służących ochronie przyrody, za którą jako ludzkość ponosimy odpowiedzialność.

• Sukces w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

• Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Aleksander Cichy, Nikodem Gwóźdź i Kamil Konarkowski wzięła udział w zmaganiach w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy musieli wykazać się zarówno umiejętnościami praktycznymi, jak i wiedzą teoretyczną na temat przepisów ruchu drogowego. Nikodem Gwóźdź zdobył drugie miejsce oraz wyróżnienie w kategorii jazdy na rowerze. Gratulujemy!

Więcej o turnieju tutaj

• Piekarskie Dni Języka Angielskiego

• Po długiej przerwie do kalendarza roku szkolnego wracają Piekarskie Dni Języka Angielskiego. 8 kwietnia w zmaganiach językowych udział wzięli uczniowie z ośmiu piekarskich szkół. Z dumą informujemy, że uczeń naszej szkoły, Aleksy Rabsztyn, zajął III miejsce w kategorii klas szóstych. Gratulujemy!

• Sukcesy uczniów w konkursach matematycznych

• Miło nam poinformować, że Maciej Antosik uczeń klasy 8a został Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.

Gratulujemy serdecznie tak znakomitego wyniku i życzymy zdobywania kolejnych sukcesów w krainie matematyki!

Kolejne sukcesy odnieśli uczniowie w XIX edycji Piekarskich Dni Matematyki

Maciej Antosik – II miejsce w kategorii klas VIII

Kacper Zawisza – III miejsce w kategorii klas VI

Mikołaj Kosowski - III miejsce w kategorii klas V

Bartosz Gawryś - III miejsce w kategorii klas IV

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!!!