• Mistrzostwa Piekar Śląskich - koszykówka chłopców

• W dniu 25.01.2024 odbyły się Mistrzostwa Piekar Śląskich w piłce koszykowej chłopców starszych. Młodzież naszej szkoły zajęła 2 miejsce. Gratulujemy!!!
              Reprezentowali nas: Natan Kansy, Aleksy Rabsztyn, Bartłomiej Zygmunt, Klaudiusz Bacik, Kacper Flak, Wojciech Karbowiak, Szymon Nierada, Piotr Szastok, Jakub Wołczyk.

• Let's grow our branches

• Z przyjemnością informujemy, że zeszłoroczny projekt eTwinning "Let's grow our branches", w którym brali uczniowie ówczesnych klas 4a i 6a (obecnie 5a i 7a), nagrodzony został Krajową i Europejską Odznaką Jakości. Gratulacje dla wszystkich uczniów zaangażowanych w realizację zadań projektowych!

• eTwinning, "In the world where you can be anything, be KIND"

• W bieżącym roku szkolnym rozpoczęliśmy realizację kolejnego projektu eTwinning (więcej informacji o tego typu współpracy szkół europejskich można znaleźć tutaj: https://school-education.ec.europa.eu/en/etwinning).

Nasz nowy projekt zatytułowany jest "In the world where you can be anything, be KIND" (W świecie, gdzie możesz być wszystkim, bądź dobry). Jak w cytacie Clare Pooley, chcielibyśmy odnaleźć i szerzyć dobro w naszym codziennym życiu i uczyć się jak być dobrym w domu, szkole, dla ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego. Pracując w grupach międzynarodowych, chcielibyśmy sprawić, by świat był lepszym miejscem, zaczynając od nas samych. By to osiągnąć, planujemy zrealizować i zachęcać innych do realizowania wielu dobrych uczynków.

Działania zrealizowane do tej pory w ramach projektu obejmują:

1. Zaprezentowanie się uczniów w projekcie (w tym roku są to uczniowie INSTITUTO COMPRENSIVO STATALE N. 1 "L. Milani" Policoro z Włoch, 21° Δημοτικό Σχολείο Ηλιούπολης z Illopolis, Aten w Grecji oraz uczniowie klasy 5a i 6a naszej szkoły wraz z nauczycielami - Anną Matejczyk i Adrianem Wyskowskim)

2. Stworzenie plakatu z logo projektu

3. Rozpoczęcie tematu “Kindness at home” - dobroć w domu

4. Współprojektowanie międzynarodowych kartek świątecznych

5. Pierwsze Świąteczne spotkanie online z wymianą życzeń i śpiewaniem kolęd.