• Świetlica

• Świetlica szkolna jest miejscem, w którym dzieci mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas po zakończeniu zajęć lekcyjnych, oczekując na rodziców.
            W naszej szkole świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 16.00.  Do świetlicy mogą uczęszczać uczniowie wszystkich klas, którzy tworzą społeczność Świetliczków.

Wychowawcy świetlicy szkolnej:

mgr Aldona Perwenis-Szota,

mgr Dominika Działach,

mgr Wioletta Dulska - Psonka,

mgr Justyna Famuła

mgr Adrian Wyskowski

Funkcję kierownika pełni:

mgr Aldona Perwenis-Szota

Głównym celem działalności naszej świetlicy jest zapewnienie uczniom opieki w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych.
            W świetlicy organizowane są między innymi:

• zajęcia plastyczno-manualne
            • zajęcia dydaktyczne
            • zajęcia czytelnicze
            • zajęcia muzyczne
            • zajęcia rekreacyjno - ruchowe
            • zajęcia relaksacyjne
            • zajęcia profilaktyczne

Działalność profilaktyczna świetlicy szkolnej skupia się przede wszystkim na profilaktyce uzależnień od internetu, wprowadza się treści związane z bezpieczeństwem w internecie. Działania te są podejmowane dzięki Kampanii Edukacyjnej Dziecko w Sieci. Ponadto uczniowie cyklicznie poznają Prawa Dziecka zawarte w Konwencji o Prawach Dziecka. Na bieżąco zakupowane są do świetlicy szkolnej materiały plastyczne oraz gry planszowe, edukacyjne, pomoce do zajęć oraz zabawki.