• #wirusoochrona #lekcja Higieny

• Uczniowie klas I ‐ III po raz kolejny wzięli udział w akcji informacjno ‐ edukacyjnej " Wirusoochrona ".

Akcja ma na celu wzmocnienie działań przeciwepidemicznych poprzez przeprowadzenie zajęć profilaktycznych przypominających o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszeniu wirusów.

W czasie zajęć wykorzystane zostały materiały przygotowane przez organizatorów oraz własne pomysły uatrakcyjniające zajęcia.

W ramach akcji uczniowie mieli możliwość przeprowadzenia eksperymentu "Uciekających pieprz" pokazujący,że wirusy i bakterie boją się wody i mydła.

W dalszym ciągu utrwalany był prawidłowy sposób mycia rąk.

Dodatkowo zwrócono uwagę na to,jak ważną rolę dla naszego zdrowia odgrywa higiena jamy ustnej.

Aktywność fizyczna oraz ruch na świeżym powietrzu pozwala nam nie tylko miło spędzić czas,ale wzmocnić nasz organizm w walce z zarazkami.Trzeba pamiętać jednak o dostosowaniu ubrania do pogody i tak przygotowanym ,ze zdobytą na zajęciach wiedzą ,można wyruszać na spacer po zdrowie.

• Zawody: Tenis stołowy.

• Kolejny sukces sportowców naszej szkoły

W środę 23 marca w Akademickim Zespole Szkół odbyły się miejskie zawody tenisa stołowego grupy starszej o mistrzostwo Piekar Śląskich. Dziewczęta zajęły 2, a chłopcy 3 miejsce.

Skład reprezentacji dziewcząt: Patrycja Pudlik, Aleksandra Tokarz, Edyta Boroń.

Chłopcy zagrali w składzie: Bartosz Buczek, Aleksander Cichy

Gratulacje dla wszystkich!!!

• Zawody sportowe

• REPREZENTACJE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW ZSP 1 WICEMISTRZAMI PIEKAR ŚLĄSKICH W PIŁCE RĘCZNEJ

We wtorek 22 marca odbyły się powiatowe zawody piłki ręcznej grupy starszej o
              mistrzostwo Piekar Śląskich z udziałem naszych drużyn. Dziewczęta po przegranej z MSP 13
              i zwycięstwie nad MSP 12 zajęły 2 miejsce. Chłopcy po dwóch zwycięstwach z MSP 5 i MSP
              12 oraz porażce z MSP 13 podobnie jak dziewczęta zajęli II miejsce i tytuł wicemistrzów
              Piekar Śląskich ustępując jedynie MSP 13. Skład reprezentacji dziewcząt: Patrycja Pudlik,
              Ola Tokarz, Alicja Gołąbowska, Paulina Poremska, Edyta Boroń, Weronika Gocka,
              Julia Piontek, Eliza Mioscka, Wiktoria Chrobak i Wiola Słobodzian. Chłopcy zagrali w
              składzie: Bartosz Buczek, Bartosz Wołczyk, Aleksander Cichy, Michał Żywica, Wojtek
              Sobczyk, Jakub Skowronek, Miłosz Klimczok, Bartek Filipowski.

• Zrzutka

• LINK:https://zrzutka.pl/tyc62a

Opis zrzutki

Do Piekar Śląskich trafiają kolejne rodziny z ogarniętej wojną Ukrainy. Każdy z Was może sprawić, aby choć jednej ukraińskiej rodzinie udało się znaleźć bezpieczne schronienie. Dajmy im namiastkę normalnego życia. Pomóżcie wyremontować i wyposażyć mieszkanie dla naszych wschodnich sąsiadów dotkniętych strasznymi przeżyciami.Miejska Szkoła Podstawowa nr 12 przy ul. Związkowej 14 w Piekarach Śląskich dysponuje 80-metrowym mieszkaniem, jednak wymaga ono sporego remontu i kompleksowego wyposażenia.

Szkoła nie może sama ponieść takich kosztów dlatego prosi o wsparcie właśnie Was! Potrzebne jest 50 000 zł.Konieczne jest wykonanie ogrzewania, systemu spalinowo - powietrznego, wyposażenie pomieszczeń kuchni i pokoi.W tym mieszkaniu schronienie znaleźć może 6-8 osób.

Liczymy na Wasze wsparcie!

• Powiatowe zawody piłki ręcznej rocznika 2009 i młodszych

• REPREZENTACJA  CHŁOPCÓW ZSP 1 WICEMISTRZAMI PIEKAR ŚLĄSKICH W PIŁCE RĘCZNEJ. DZIEWCZĘTA NA 3 MIEJSCU

W dniu 09.03.2022 na naszej hali sportowej odbyły się powiatowe zawody piłki ręcznej rocznika 2009 i młodszych o mistrzostwo Piekar Śl. z udziałem naszych drużyn. Dziewczęta  po dwóch porażkach i jednym zwycięstwie  zajęły 3 miejsce w turnieju. Jeszcze lepiej zaprezentowali się  chłopcy którzy po 2 zwycięstwach z MSP 1 i MSP 5 i porażce z MSP 13 zajęli 2 miejsce i tytuł wicemistrzów Piekar Śląskich ustępując jedynie MSP 13. Sukces osiągnięty został dzięki bardzo dobrej grze i zaangażowaniu wszystkich uczestników turnieju. Skład reprezentacji dziewcząt: Nikola Chudziak, Maja Smok, Weronika Duda, Maja Karwat, Milena Plata, Maja Sokół, Kaya Niemiec, Natalia Sławikowska, Zuzia Wyderka, Lena Piowczyk, Julia Ficek i Amelia Surowiec. Chłopcy zagrali w składzie: Igor Nolewajka, Mateusz Feliszowski, Jakub Wołczyk, Paweł Maciuła, Szymon Nierada, Daniel Hajdukiewicz, Patryk Borowiec, Piotrek Szastok, Tomek Finkbeiner, Maciek Boborowski, Mikołaj Kosowski, Kamil Poremski .

• Rozliczenie 2022

• Jeżeli na dzień 31 grudnia 2021 r. mieszkaliście Państwo w Piekarach Śląskich, możecie rozliczyć się w piekarskim Urzędzie Skarbowym. Wystarczy wpisać Urząd Skarbowy w Piekarach Śląskich na druku PIT. Jeżeli jesteście mieszkańcami naszego miasta, a do tej pory rozliczaliście się w innym urzędzie skarbowym (np. wg miejsca zameldowania) możecie to zmienić poprzez złożenie deklaracji podatkowej w Urzędzie Skarbowym w Piekarach Śląskich. W ten sposób dołożycie się do rozwoju miasta, w którym mieszkacie.

Nie trzeba być zameldowanym w Piekarach, by tu się rozliczać!

Więcej informacji: