• Pedagog i psycholog szkolny

• Obowiązki pedagoga szkolnego

• Obowiązki pedagoga szkolnego:

1. Udzielanie rodzicom porad ułatwiających rozwiązywanie przez nich trudności i problemów wychowawczych.
            2. Stała współpraca z nauczycielami w zakresie rozwiązywania problemów wychowawczych.
            3. Porady indywidualne dla uczniów.
            4. Organizowanie pomocy w wyrównywaniu braków w wiadomościach i umiejętnościach szkolnych uczniom mającym trudności w nauce.
            5. Organizowanie pomocy w zakresie eliminowania zaburzeń rozwojowych.
            6. Realizacja Programu Profilaktycznego i Wychowawczego. Profilaktyka uzależnień.
            7. Dyskusje, pogadanki i prelekcje na tematy: wychowawcze, przeciwdziałania patologiom społecznym, sposobu rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie w sytuacjach trudnych itp.
            8. Współpraca z Policją,Sądem, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie oraz Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną.
            9. Organizowanie pomocy materialnej.