• Miejskie Przedszkole nr 9

OBIAD

PODWIECZOREK

06.05.2024

Chleb pszenno-żytni(2) z masłem. Ser żółty(1). Sałata zielona. Kiełki. Papryka czerwona. Pomidor. Herbata z cytryną i miodem

Zupa pomidorowa z makaronem literki zabielana(1) na wywarze mięsno-warzywnym(3).  Ryż z jabłkami. Sok owocowo-warzywny(3).

Jogurt naturalny(1) z musli(2) i z bananami.

07.05.2024

Bułka grahamka(2) z masłem. Szynka tradycyjna. Polędwica drobiowa. Jajko(4) na twardo. Ogórek zielony. Kawa zbożowa(2) na mleku(1) z miodem.

Zupa grochowa na boczku wędzonym z kiełbasą i z ziemniakami.  Zapiekanka makaronowa(2.4) z mięsem mielonym wołowym, warzywami i z żółtym serem(1). Kompot wieloowocowy.

Bułka mleczna(2) z masłem i z miodem. Kakao na mleku(1)

Jabłko,

08.05.2024

Bułka pszenna(2) z masłem. Frankfurtrki na ciepło. Żółty ser(1). Ogórek kiszony. Herbata z cytryną i miodem.

Zupa ogórkowa z ryżem zabielana na wywarze mięsno-warzywnym(3). Kiełbasa na ciepło. Sałatka jarzynowa(3). Kompot wieloowocowy. Mus warzywny(3).

Jogurt owocowy bez cukru(1). Biszkopcik(2,4).

09.05.2024

Chleb graham(2) z masłem. Szynka z indyka. Serek twarożek(1) z rzodkiewką i ze szczypiorkiem. Pomidor koktajlowy. Sałata zielona. Bawarka na mleku(1) z miodem.

Rosół z makaronem(2,4) nitki na wywarze mięsno-warzywnym(3). Kotlet schabowy(2,4).  Ziemniaki puree z masłem. Mizeria z ogórków ze szczypiorkiem. Sok owocowo-warzywny(3).

Smoothie owocowe na maślance naturalnej(1). Ciastko zbożowe(2).

10.05.2024

Jogurt Bułka weka(2) z masłem. Pasta jajeczna(4). Ser żółty(1). Pomidor. Ogórek zielony. Herbata owocowa z miodem.

Zupa krem z białych warzyw(3) na wywarze mięsno-warzywnym(3) z groszkiem ptysiowym. Nuggetsy rybne(5). Ziemniaki puree z masłem. Surówka z marchewki i jabłka.

Kompot wieloowocowy.

Mus warzywny(3).

Chałka(2) z masłem.

Mleko(1). Kiwi.

Alergeny zostały wyróżnione w jadłospisie.

1-mleko  2-zboża  3-seler  4-jaja  5-ryby  6-sezam  7