• Miejskie Przedszkole nr 9

OBIAD

PODWIECZOREK

20.05.2024

Chleb pszenno-żytni(2). Kiełbasa krakowska sucha. Ser żółty(1). Pomidorki koktajlowe. Rzodkiewka. Bawarka na mleku(1) z miodem.

Zupa pomidorowa z makaronem(2,4) na wywarze mięsno-warzywnym(3). Racuchy na maślance(1,2,4) z syropem klonowym. Banan. Sok owocowo-warzywny(3)

Budyń czekoladowy(1). Biszkopty(2,4). Jabłko.

21.05.2024

Bułka weka(2) z masłem. Szynka tradycyjna. Polędwica drobiowa. Ogórek zielony. Sałata. Kawa zbożowa na mleku(1) z miodem.

Zupa żurek na boczku wędzonym  z ziemniakami i z kiełbasą. Gulasz z polędwiczek wp. kasza jęczmienna(2). Surówka z ogórka kiszonego, marchewki i cebuli.

Kompot wieloowocowy.

Bułka cynamonowa(2) z masłem. Kakao na mleku(1). Gruszka.

22.05.2024

Bułka pszenna(2) z masłem. Frankfurterek na ciepło. Ser żółty(1). Papryka czerwona do chrupania. Herbata owocowa z miodem.

Zupa krupnik z wielu kasz(2) na wywarze mięsno-warzywnym(3). Łazanki(2,4) z kapustą kiszoną i z kiełbasą.

Sok owocowo-warzywny(3).

Wafle ryżowe z miodem. Kiwi. Mleko(1).

23.05.2024

Rogal(2) z masłem. Dżem. Jogurt naturalny z owocami bez cukru(1). Herbata z cytryną.

Zupa szpinakowa z ziemniakami na wywarze mięsno-warzywnym(3)0. Udko z kurczaka gotowane. Ziemniaki z kapustą kiszoną .

Kompot wieloowocowy.

Ciasto z jabłkami(2,4). Kawa zbożowa(2) na mleku(1)

24.05.2024

Chleb graham(2) z masłem. Ser mazzarella(1). Pomidor. Jajko gotowane(4).  Sałata masłowa. Kakao na mleku(1).

Rosół z zacierką (2,4) na wywarze mięsno-warzywnym(3). Paluszki rybne(5). Ziemniaki puree z masłem. Surówka z kapusty pekińskiej z papryką, ogórkiem i z pomidorem.

Kompot wieloowocowy.

Baton zbożowy(2). Mus owocowo-warzywny(3). Mleko(1).

Alergeny zostały wyróżnione w jadłospisie.

1-mleko  2-zboża  3-seler  4-jaja  5-ryby  6-sezam  7-orzechy