• Kolejne dyplomy dla naszej szkoły w zawodach powiatowych piłki ręcznej.

• Reprezentacje chłopców i dziewcząt naszej szkoły wzięły udział w zawodach piłki ręcznej o
              mistrzostwo powiatu w ramach Igrzysk Dzieci. W dniu 29.11.22 na Sali MOSiR siedem szkół w
              rozgrywkach chłopców i 5 dziewcząt walczyły o miano najlepszej szkoły w Piekarach Śląskich.
              Chłopcy po wygranej w grupie ulegli w finale MSP 13 i zajęli 2 miejsce, a dziewczęta grając systemem każdy z każdym po 2 zwycięstwach i 2 porażkach zajęły ostatecznie 3 miejsce.
              Skład chłopców: Szymon Bułka, Filip Hojka, Wojtek Karbowiak, Szymon Nierada, Kacper Flak, Marcel Mleczko, Klaudiusz Bacik, Jakub Wołczyk, Natan Kansy.
              Skład dziewcząt: Milena Ratajczyk, Iga Tarnowska, Julia Ficek, Amelia Surowiec, Lena Piowczyk
              Małgosia Pawelec, Magda Działach, Sonia Gorzędowska, Natalia Matyka, Milena Gęczek, Zuzia Samol, Julia Bienek.

• Awans dziewcząt do finału wojewódzkiego w tenisie stołowym.

• Awans dziewcząt do finału wojewódzkiego w tenisie stołowym

Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły wygrała w zawodach rejonowych tenisa stołowego z
              Bytomiem i zajęła 2 miejsce w półfinale wojewódzkim, uzyskując tym samym awans do finału
              wojewódzkiego w Chybiu. Amelia Surowiec i Adrianna Zając dzielnie walczyły z drużynami z Gliwic
              Tarnowskich Gór i Rudy Śląskiej i reprezentować będą nasz okręg w ścisły finale najlepszych 8 szkół w
              województwie. Gratulujemy i życzymy powodzenia. Opiekunem drużyny jest pan Kalarus Sławomir.

• Kolejny projekt eTwinning

• "W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy realizację kolejnego projektu eTwinning (więcej informacji o tego typu współpracy szkół europejskich można znaleźć tutaj: https://liblink.pl/E4rrA6nwIR).

Nasz nowy projekt zatytułowany jest "Let's grow our branches" i współtworzą go uczniowie klasy 4 i 6 ZSP1 oraz klasy 4 i 5 szkoły podstawowej z Illopolis (dzielnica Aten) z Grecji. Tym razem chcemy się skupić na budowaniu pozytywnych cech osobowości dzieci, takich jak: samokontrola, opanowanie, szacunek, empatia, przyjaźń i wdzięczność. Chcemy, by współpracując w ramach realizacji zadań projektu uczniowie starali się w sobie te cechy odnaleźć i rozwinąć. Rozwijanie charakteru porównamy do wzrostu drzewa, które ma korzenie w postaci rodziny oraz gałęzie, które symbolizować będą wspomniane wyżej cechy. By nasze drzewo było piękne, musimy te gałązki rozwijać równomiernie.

Dzieci będą współtworzyć wirtualne plakaty, historyjki komiksowe, gry, filmiki i inne. Będą również miały założone konta na bezpiecznej platformie TwinSpace, w ramach której będą się mogli porozumiewać z uczestnikami projektu (językiem projektu będzie oczywiście język angielski).

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć ze zrealizowanych do tej pory zadań!

Szkolny koordynator projektu, Anna Matejczyk"

• Sukcesy w zawodach tenisa stołowego.

W dniu 07.11.22 na sali MOSiR w Kozłowej Górze odbyły się powiatowe zawody w tenisie stołowym. Reprezentatki naszej szkoły w składzie: Adrianna Zając, Amelia Surowiec i Julia Ficek zajęły I miejsce w turnieju wygrywając z MSP 15 i Szkołą Katolicką .

Chlopcy zajęli 3 miejsce zwyciężając w decydującym meczu Tenisową Szkołę Sportową. Skład drużyny chłopców: Igor Zając, Wojtek Karbowiak, Karol Wrodarczyk. Gratulacje !