• Miejskie Przedszkole nr 9

OBIAD

PODWIECZOREK

13.05.2024

Bułka(2) mleczna z masłem. Serek homogenizowany waniliowy(1). Kakao na mleku(2). Jabłko.

Zupa pomidorowa z ryżem zabielana(1) na wywarze mięsno-warzywnym(3). Makaron (2,4) z serem (1)i z masłem. Mus warzywny(3). Kompot wieloowocowy.

Ciasto z serem(1,2,4) Mleko(1). Kiwi.

14.05.2024

Chleb pszenno-żytni(2) z masłem. Parówki na ciepło. Ser żółty(1). Sałata. Pomidor. Kiełki. Bawarka na mleku(1) z miodem.

Zupa brokułowa krem z groszkiem ptysiowym na wywarze mięsno-warzywnym(3) Pulpeciki z mięsa wołowego w sosie koperkowym. Ziemniaki puree z masłem. Ogórek kiszony. Kompot owocowy.

Galaretka owocowa. Jogurt naturalny. Banan.

15.05.2024

Płatki kukurydziane na mleku(1). Bułka pszenna(2) z masłem. Szynka konserwowa. Sałata. Ogórek kiszony. Kawa zbożowa(2) na mleku(1).

Zupa grysikowa na wywarze mięsno-warzywnym(3). Paluszki rybne(5). Ziemniaki puree z masłem. Marchewka z groszkiem. Kompot wieloowocowy.

Jogurt pitny owocowy(1). Wafel ryżowy.

16.05.2024

Chleb graham(2) z masłem. Polędwica z indyka. Jajko(4) gotowane. Ser żółty(1). Sałata. Rzodkiewka. Herbata owocowa z miodem.

Zupa kalafiorowa z koperkiem  na wywarze mięsno-warzywnym(3). Polędwiczki wp. Kasza gryczana(2). Sałata lodowa w sosie vinegret. Kompot wieloowocowy.

Mleczna kanapka(1,2,4) Truskawki lub inny owoc.

Mleko(1)

17.05.2024

Bułka weka(2) z masłem. Pasta z tuńczyka(5) z serkiem naturalnym(1). Ogórek. Papryka czerwona. Herbata z cytryną i miodem.

Zupa ogórkowa z ryżem na wywarze mięsno-warzywnym(3). Placki ziemniaczane(2,4) ze śmietaną(1)

Kompot wieloowocowy.

Gruszka.

Jogurt naturalny z owocami bez cukru(1). Biszkopcik(2,4).

Alergeny zostały wyróżnione w jadłospisie.

1-mleko  2-zboża  3-seler  4-jaja  5-ryby  6-sezam  7-orzechy